Vystavovatelé 2015

Goldfinger porcelán, v.o.s.

První moravská porcelánová manufaktura Goldfinger porcelán byla založena v roce 1998. Rodinná brněnská dílna podle vlastních originálních návrhů s max. důrazem na kvalitu zpracování tvoří výrobky z klasického tvrdého vysokopáleného českého porcelánu. Náš porcelán je hlavně předmět denní potřeby, ale každý výrobek má svůj příběh...

www.goldfinger-porcelan.cz
manufaktura(at)goldfinger-porcelan.cz

deLuz

Značku Deluz a Homedeluz tvoří módní a bytové doplňky. Své návrhy podřizuje jednoduchosti a kvalitním materiálům. Vybírá z dostupných látek, maluje vlastní a občas koketuje s ruční výšivkou, která jen symbolicky dotváří ideu. Tíhne k minimalismu a hravému designu. Nenásleduje trendy a jde svou vlastní cestou.

www.fler.cz/deluz
homedeluz(at)gmail.com

Elmafi

Jsme česká rodinná firma, která tvoří originální tašky a kabelky z RECYKLOVANÝCH BEZPEČNOSTNÍCH AUTO PÁSŮ u kterých využíváme jejich vlastností: pevnost, stálobarevnost a snadná údržba. Tašky navrhujeme, šijeme a tvoříme dle návrhů a přání klientů. Díky pozitivním reakcím věříme, že se nám to daří.

www.elmafi.cz
info(at)elmafi.cz

LAMPSHADO

Skládat a překládat list papíru tak, aby vznikla ta úžasná hmota. Z plochy do tvaru. Z dvourozměrného do objemu 3D.Pod českou značkou LAMPSHADO představujeme origami skládaná stínidla, lampy a doplňky z papíru i z polypropylenu v různých grafických vzorech, rozměrech i provedeních. Vše autorská ruční práce.

www.lampshado.cz
simona(at)lampshado.cz

LEMUR

Lemur je dizajn pre malých a veľkých, ktorí sa neboja zasvietiť v džungli. Ručne potláčame originálne dizajny na kvalitný textil. Naša kolekcia je hravá, plná fantázie a hlavne SVIETI V TME O.O

www.lemurlemur.sk
ahoj(at)lemurlemur.sk

ART-YVAH

Autorská ruční tvorba Ivety Houdkové ART-YVAH. Tašky do moderního prostředí se zachováním původních střihů, materiálů i konstrukčních detailů. Ctíme tradice československých textilek.

www.art-yvah.com
i.houdkova(at)seznam.cz

Bubibubi Ties

Už třetím rokem se zabýváme výrobou originálních pánských doplňků. Naše ručně šité kravaty z luxusních vlněných látek zaujmou svojí texturou. Twin kravaty šijeme ze dvou různých látek tak, aby se zajímavě doplňovaly vzorem i barvou. Najdete u nás vázací motýlky, kapesníčky a manžetové knoflíčky.

www.bubibubities.cz
info(at)bubibubities.cz

Atelier Daniely

Vyrábím hravé šperky pro hravé povahy - z nerez oceli - kolorované tavnou práškovou barvou. Nosným prvkem broží, náušnic a přívěsků je jednoduchý tvar a kontrast pigmentu barvy s barvou kovu. Kouzlo šperku podtrhne Tvůj půvab… Upoutáš pozornost… Zvedneš si náladu…

www.fler.cz/dprchalu
dprchalu(at)seznam.cz

Mimapaint

Mimapaint se zabývá textilní tvorbou z přírodních materiálů. Nabízí bytový textil, dárkové předměty a zdobení pro ženy s vysokým podílem ruční práce.

www.fler.cz/mimapaint
mimapaint(at)seznam.cz

Popono

Značka Popono vznikla zo snahy vytvoriť jednoduchý a funkčný dizajn, a spojiť tak prostredníctvom podložiek pod notebook takmer nezlučiteľné – prácu s pohodlím. Polož ho kamkoľvek, podlož ním čokoľvek a zisti, že je skvelé !

www.popono.eu
sana(at)popono.eu

RYVERA

Je Vám smutno, nudno, šedivo?  ...nechybí Vám LÍMEČEK? Tady jsou! Vzorovaní i jednobarevní krasavci s mašlemi i bez na vaše krky. Pro páry LÍMEČEK + MOTÝLEK v dárkové krabici.

www.fler.cz/ryvera

JUST LOVE

JUST LOVE je slovenská značka v zložení dvoch ľudí, jedného páru. Zuzana, Happiness manažérka + Marek, grafický dizajnér. JUST LOVE vyrába autorské hračky, interierové doplnky, darčekové predmety. Hlavnou úlohou je priniesť originálny dizajn, kvalitné spracovanie a vyčariť úsmev na tvári.

www.justlove.sk
hello(at)justlove.sk

LUCKAVO

luckavo - autorský design porcelánu. Navrhuji a vyrábím - AUTORSKÉ PORCELÁNOVÉ VÝROBKY - na míru Vašim představám. 100% ruční práce, 100% originalita. Vyrobeno s láskou a příběhem.

www.luckavo.cz
design(at)luckavo.cz

Nakladatelství BYLO NEBYLO

Naše knížky vznikají pod rukama několika autorek, jsou pečlivě upravené a většinu ručně vázané. Vyjma internetových stran je najdete také ve vybraných knihkupectvích a galeriích. Chceme jen číst, psát a přemýšlet. Sdělovat a sdílet. Vždyť to zní docela jednoduše.

www.bylonebylo.com
anna.plestilova(at)gmail.com

Acid designs

Ilona Fiurášková tvoří šperky z chirurgické oceli a perspexu.V novějších kolekcích kombinuje perspex a chir.ocel, ze kterých tvoří náramky s pískovaným dekorem, náušnice, náhrdelníky, prstýnky, pohrává si s kontrasty a zářivými barvami v nápaditých tvarech od minimalistických a az po extravagantní.

www.fler.cz/acid-designs
ilka(at)seznam.cz

MammaGianna

Jmenuji se Jana Smejkalová. Ruční práce mě bavily už od dětství, a tak se moje záliba stala i mým povoláním. Přes 20 let jsem pracovala v zakázkovém krejčovství. Nyní se věnuji hlavně šití originálních tašek, taštiček a pouzder. Nikdy nedělám dva kusy stejné.

www.fler.cz/jana-smejkalova
mammagianna-atelier(at)seznam.cz

Kubák, tkalcovna Strmilov, k.s.

Kubák tkalcovna Strmilov tvoří designový, kvalitní bytový textil. Jedinečnost výrobků je nejenom v kvalitě přírodních materiálů, jejich pečlivém ručním zpracování a výrobou na dochovaných původních stavech, ale především v dlouholeté rodinné tradici a zkušenostech.

www.tkalcovna.cz
filip(at)tkalcovna.cz

Pupa Art

Zlatica Hlaváčová tvorí pod značkou Pupa Art. Maľuje nežné portrétiky, ktoré znovu-prebúdzajú to večné, čisté dievčatko v nás ženách. Tvorí maľované bábiky, bytôstky s úprimnými očami a nežným srdcom. Pupa Art  to je maľovaná tvorba, autorské šperky a drobné darčeky pre krásne dievčatá a ženy.

www.pupaart.sk
info(at)pupaart.sk

Nakladatelství BĚŽÍLIŠKA

Běžiliška je mladé nakladatelství originálních a autorských knih pro děti, s důrazem na kvalitní textové, výtvarné i řemeslné zpracování. Vlajkovou lodí naší produkce jsou klasická leporela – čistá ruční práce, která je v rámci knižního trhu ojedinělou záležitostí.

www.beziliska.cz
frantisek(at)beziliska.cz

Helena Řezníčková

Představuji šperky z dichroického skla. Zaujalo mne svou těžkou uchopitelností, fascinuje mě jeho tvárnost a zároveň křehkost. Toto sklo má svůj charakteristický vzhled a magické kouzlo.Používám techniku spékání, nebo-li fusing, dotvářím tech. tiffany. Šperky tvořím pro odvážné a nezávislé ženy.

www.reznickova.cz
helenareznickova(at)gmail.com

Fraise

Jsme tu, abychom Vám ukázali, že jste neobyčejní, krásní a jdete s dobou. V autorském ateliéru Fraise, který šije pro Vás a přímo na Vás už několik let, ctíme Vaši individualitu a jedinečnost. Vznikají zde jak pohodlné kalhoty na jógu nebo ležérní business, které umí zaujmout. Váš dobrý pocit začíná u "nás".

www.fraise.cz
info(at)fraise.cz

LAMAAR

Šperky vznikající pod značkou LAMAAR mají vlastní výtvarnou poetiku, která je inspirovaná živým světem ryb, korálů, ptáků, ale i kamenů. Každý objekt vzniklý v tomto ateliéru je originál. Šperky jsou vytvořeny z polymerových hmot, upevněné na anti-alergenních komponentech nebo stříbře.

www.lamaar.cz
lamaar(at)lamaar.cz

Mámami

Mámami - dárky s šarmem. Designové ryze české výrobky od menších tvůrců i z vlastní dílny. Originální papírová přání a party dekorace. Nápadité pohádkové batůžky pro předškoláky a ručně šité taštičky. Designové doplňky do kuchyní i dětských pokojíků, česká stylová papírnictví pod jednou střechou.

www.mamami.cz
info(at)mamami.cz

Wixx

Autorské háčkované a pletené bytové i módní doplňky a hračky Markéty Weinigerové vznikají s úctou k tradici a však v novém pojetí. Veškeré výrobky jsou vyrobeny z textilní příze vlastní výroby wixx makarony. Výrobky se vyznačují praktičností, stylovou čistotou a kvalitním zpracováním.

www.wixx.cz
marketa(at)wixx.cz

Evermo

V Brně pro Vás vyrábíme motýlky z kvalitních materiálů a bez kompromisů. Vítězí u nás jednoduchost, ale rádi si vyhrajeme s detaily. Nejsme zastánci sériové výroby a chceme, aby za každým motýlkem, který pro vás vytvoříme od začátku do konce byl příběh. Smyslem naší práce je totiž radost.

www.evermo.cz
paja(at)evermo.cz

Artissimo, z.s.

Artissimo nabízí šperky, designové a dekorativní předměty se skla, keramiky a porcelánu. Se sklem pracujeme technikou fusingu či vinutých perel, keramiku a porcelán dekorujeme nanášením glazur a jejich proškrabáváním, výpalem raku atd. Chcete-li sami aktivně tvořit, navštivte naše kurzy a workshopy.

www.artissimo.cz
artissimo(at)volny.cz

Klukovna

Klukovna - eshop s převážně doplňky pro muže. Soustřeďujeme zde nejlepší českou ruční výrobu vhodnou pro gentlemany. Peněženky, tašky, opasky, kšandy, kapesníčky, kravaty, manžetové knoflíčky a mnohem více.

www.klukovna.cz
jakub(at)klukovna.cz

Design empathy

Design empathy je na trhu od roku 2010 a již 5 let vyrábíme šperky a doplňky z křišťálové pryskyřice. Najdete u nás šperky nejen pro pro ženy, ale také pro muže. Poslední 3 roky jsme se zaměřili na tvorbu doplňků a dárečků na svatby, u kterých si zákazník zvolí vlastní design podle našeho katalogu.

www.designempathy.cz
design.empathy(at)gmail.com

Tallula

Tvoříme limitované série neokoukaných doplňků na kočárky a oděvních doplňků pro děti. Vzory, barvy, kvalitní materiály a ruční zpracování v ČR- to je Tallula.

www.tallula.cz
tallula(at)centrum.cz

INTIMITY

Design šperků je lehký a nadčasový, vytvořený z jednoduchých tvarů a linií. U materiálů je přiznaná jejich syrovost a přirozená barva. Do každého výrobku je vložena trocha fantazie, úcta k materiálu a snaha vtisknout každému kousku jeho vlastní individualitu pro překonání zažitých všedností okolo nás.

www.sperky-intimity.cz
info(at)sperky-intimity.cz

MÝDLÁRNA NA PÁLAVSKÉM VRŠKU

Manželé Holoubkovi přináší ze srdce Pálavy přírodní produkty ručně vyráběné s péčí a láskou. K výrobě je přivedl zájem o zdravý životní styl a návrat k tradičním hodnotám. Bylinky a květy, které přidávají do svých produktů, pocházejí převážně z jejich vlastní zahrádky, kde se o ně s láskou starají.

www.fler.cz/shop/mydlarna-na-palavskem-vrsku
ingrid.holoubkova(at)seznam.cz

Kateřina Blašková

Inspirací je mi především život, jak je proměnný. Tvary jemné a zároveň přísné. Odráží se tu život, myšlenky, hra materiálů. Tvořím, zkoumám, hledám, co dalšího bude dál... Nejen sklo, dřevo i kov jsou materiály, které ráda zpracovávám.

www.katerinablaskova.weebly.com
Katerina.Blaskova(at)email.cz

Uutěrky

Uutěrky – to je Martin Krkošek a Pavla Krkošková Byrtusová a jejich malá domácí grafická dílna zaměřená na sítotisk. Martin je ilustrátor a animátor, Pavla malířka a fotografka. Uutěrky tisknou a vydávají knihy, grafiky a věci potřebné.

www.uuterky.net
pavla(at)uuterky.net

V růžovém sadu

Jsme malá dílna s velkým srdcem. Jsme dřevodílna s převahou ruční práce. Nejraději vyrábíme hračky. Většina z nás má mentální handicap, ale i na těch ostatních se vždy něco najde. Nikdo není dokonalý! Nevyprodukujeme tisíce kusů za rok, ale co vyrobíme, vyrobíme s láskou a kvalitně.

www.vruzovemsadu.cz
vruzovemsadu(at)vruzovemsadu.cz

Totumo

Totumo představuje kolumbijské šperky jejichž inspirací a materiálem je nekonečná rozmanitost jihoamerické přírody, ať už se jedná o šperky z přírodních či o repliky indiánských šperků z doby před  příjezdem K. Kolumba-vždy jsou to předměty, jejichž organické tvary a vysoká estetika harmonizují  s  přírodou. 

www.totumo.cz
totumo(at)seznam.cz

Růžičková Marcela

Marcela Růžičková vyrábí úžasné šperky z českého skla zpracovaného na sklářském kahanu.

www.skleneny-sperk.cz
ruzickova.marcela(at)email.cz

Nanoleaf

Nanoleaf je zelená technologická společnost se základním cílem „vytvářet udržitelnou budoucnost pro nás a naši planetu“. Naším závazkem je vývoj energeticky úsporných produktů, které podporují a propagují udržitelný životní styl. Kombinujeme zelené technologie s krásným designem čímž přibližujeme tento životní styl více k lidem.

www.nanoleaf.cz
huszar(at)nanoleaf.cz

Decor Play

DecorPlay je ryze česká značka, pod kterou navrhujeme a vyrábíme autorské designové tapety, bordury, obrazové tapety, svítidla a doplňky pro děti. Vše v kolekcích, abyste mohli zařídit dětský pokoj originálně, ale přitom jednoduše a v jednotném stylu. Náš design je nadčasový, jednoduchý a vtipný.

www.decorplay.cz
info(at)decorplay.cz

Mawina

Šperky pocházejí ze vzdálených horských oblastech Mexika, kde má šperkařství svoji dlouholetou tradici. Vyznačují se svými originálními výzdobnými prvky, barevností a tvary. Při výrobě se často používá technika intarzie, vkládanými materiály jsou perletě a kameny.

www.mawina.cz
awtopolsky(at)gmail.com

CHIARO Baby

CHIARO - ROSTOUCÍ stylové dětské oblečení pro děti. Díky rozbalovacímu efektu naše stylové oblečení malým stylařům vydrží opravdu dlouho. Naše heslo - Styl, funkčnost a výrazný originální design.

www.chiarobaby.cz
ev.moravcova(at)seznam.cz

Smiling Sun

Smiling Sun - Dana a Markéta. Těší nás. Neděláme módu, ale oblečení pro lidi. Autorské oblečení pro ženy, muže a holčičky. Nádech je inspirace. Výdech je realizace. Okolnosti mnohdy určí, co skutečně spatří světlo světa hned a co přijde později.

www.www.fler.cz/smiling-sun
meggi.meggi(at)gmail.com

Šárka Zikmundová

Sklo je pro mě subjektem mého vyjádření. Je prostředkem k dosažení pocitů a myšlenek. Tvorbou mu vdechuji nový život v podobě šperku, plastiky či objektu, kde upřednostňuji barevnost, kontrast a prostor.

www.sarkazikmundova.com
www.sperkynatelo.cz
sarkaz(at)email.cz

POSHme

Pohádkové sukně DOLLY, kouzelně voňavá kosmetika Bomb Cosmetics, zdravé hračky Natures Purest a hlavně vintage šaty Lady V London a LindyBop, to vše jsou skvosty, které najdete na POSHme.cz. S námi už jednoduše nemusíte snít!

www.poshme.cz
info@poshme.cz

Ukulele

UKULELE - vesele a hravě. Originální ručně šité textilní dekorace a hračky z rukou textilní výtvarnice Lenky Puklové, určené především dětem.

www.fler.cz/ukulele
pupodesign(at)centrum.cz

PUPO

Výroba originálních ručně vyráběných šperků ze starých hodinek, strojků, ciferníků a součástek. Pro dámy nabízíme např. náušnice, náhrdelníky, náramky, prsteny, pro pány pak manžetové knoflíčky, klíčenky, spony na kravatu a další.

www.fler.cz/pupo
pupodesign(at)centrum.cz

AltEnter

Designové výrobky s ekologickým aspektem, tedy esteticky a originálně zpracované produkty vyrobené převážně z odpadových, zbytkových nebo nezužitkovaných materiálů, nejčastěji přírodního charakteru. Jsou určeny pro všechny, kteří se chtějí obklopovat krásnými funkčními věcmi s přidanou hodnotou.

www.facebook.com/altenterbrno

Papyrea, o.s.

Zaměřujeme se na historické výrobní postupy evropského a japonského stylu. Vyrábíme vysoce kvalitní papír z tradičních materiálů lnu, konopí a bavlny a papír Washi z lýka moruše. Pořádáme i víkendové kurzy, kde se naučíte celý výrobní proces, dále exkurze a dílny pro veřejnost.

www.papyrea.cz
papyrea(at)rucni-papirna.cz

HANDMADE FOOD

Four Duvet

Manufaktura Four Duvet se zabývá ruční výrobou gurmet cukrovinek. Jejich aktuální sortiment zahrnuje marshmallows, karamely a ovocná lízátka. Pro jejich sladkosti je typická práce s kvalitními a zajímavými surovinami, které vytváří rozmanitý chuťový potenciál zaměřený na všechny věkové kategorie.

www.fourduvet.cz
info(at)fourduvet.cz

Marmeládová zahrada

Marmeládová zahrada je ovoce ve své nejčistší podobě, ale i kombinace ovoce ve spojení s vybranými víny, kvalitní čokoládou, karamelem, či levandulí i lahodné experimenty s výrobou delikates : hedvábné karamely s japonským čajem, exotickým ovocem, slaným máslem, belgickými čokoládami atd...

www.marmeladovazahrada.cz
info(at)marmeladovazahrada.cz

My-Chilli, s.r.o.

Naše omáčky, dipy ale i další pochutiny vyrábíme tak, aby potěšily především vaše chuťové buňky. Na trhu s pálivými produkty chceme nabídnout více než jen obyčejné dochucovadlo, chceme nabídnout gastronomický zážitek spojení chilli s kvalitními surovinami ve vyváženém poměru, které ručně zpracováváme.

www.my-chilli.eu
belzik(at)my-chilli.eu

Paštika Boženka

Paštika Boženka....100% přírodní....Kořeněná životem....

www.facebook.com/pastikaBozenka
katerina(at)pastikabozenka.cz

De Fleurs

Jsme nově otevřené floristické a dortové studio v centru Brna na ulici Jezuitská. U nás se snoubí vůně kávy, dortů a květin. Přijďte se na nás podívat, vyzkoušet dorty, bezlepkové koláče, cupcakes, osvěžit se limonádou, to vše domácí výroby. Tvoříme originální, zakázkové a svatební dorty a kytice.

www.art-de-fleurs.webnode.cz
artdefleurs(at)email.cz

Bilerbin

V rodinné manufaktuře pro vás vyrábíme bylinné sirupy a džemy podle tradičních receptur, jak je dříve dělali v každé chalupě. Sirupy obsahují jen čerstvé bylinky, pěstované v čistém prostředí Orlických hor, džemy jsou plné ovoce. Osloví Vás Mátový, Meduňkový, Pampeliškový, Levandulový, Šalvějový…?

www.bilerbin.cz
helenka(at)bilerbin.cz

Čokoládové lanýže Tereza

Vyrábím pro Vás lanýže z exkluzivní belgické čokolády, originální dárky a bonboniery. Mnohé z mých originálních lanýžů vznikly principem pokus-omyl a každý z nich je od začátku až do konce pouze ruční práce. Začalo mě bavit experimentovat s příchutěmi, ingrediencemi, tvary a designem.

www.cokoladovelanyze.cz
lanyze.tereza(at)seznam.cz

SELFTea

Zahradní architektka Klára Lenzová si na rodičovské dovolené splňuje svůj dávný sen. Spojením lásky k bylinkám a kreativity přináší čajový set SELFTea, který umožňuje vytvořit vskutku originální porcovaný čaj dle vaší fantazie.

www.selftea.cz
info(at)selftea.cz

ČESKÉ GHÍČKO

Ghí, ghee, nebo ghíčko, to vše je sanskrtský výraz pro přepuštěné máslo. Ájurvéda tvrdí, že ghí napomáhá trávení, upravuje hladinu lipidů, cholesterolu, vyživuje nervové buňky, podporuje učení, posiluje látkovou výměnu a obranyschopnost, napomáhá detoxikaci, omlazuje a má hojivé účinky.

www.ceskeghicko.cz
dostalova(at)ceskeghicko.cz

Občerstvení

Vstřebat tolik pěkných věcí je náročné. Proto na výstavě naleznete i možnost načerpat novou sílu.

Dvorek pod Petrovem

Vše, co chutná nám, rádi nabídneme i Vám :) Káva Cellini, víno J.Stávek, dortíky od Tarty, čerstvé bagetky a denně polévka...

www.dvorekpodpetrovem.cz
dvorekpodpetrovem@email.cz

Sem Tam s Láskou

…hledáme, objevujeme, necháváme se vést. Až na pár „základních kamenů“ u nás koupíte pokaždé něco jiného a přesto mající něco společného. Je to dobré? Pokaždé se ptám. Ctíme chuť i vlastnosti dané suroviny a jen jí pomáháme vydat maximum. Zkoušíme to jednodušeji, i jinak a vždy s Láskou a radostí.

www.semtamslaskou.cz

Partneři akce

Logo Art Be       Logo Adam Gallery       Logo Zdravotní klaun       PŮJČOVNA & INVENTÁŘE
      Nejkrásnější svět       De Fleurs       13 Brno       Sem tam s láskou
      Vaše děti       Kafe do vany       Park lane café       Dvorek pod Petrovem

 

 

 

 

Mediální partneři

Daily Style       Free Radio       Radio Krokodýl       Fler