Pár slov o výstavě

Krásný den,

jmenuji se Markéta Weinigerová a jsem jedna z tvůrců, designérka a vystavovatelka, ale současně i zakladatelka výstavy Brněnský handmade jejíž příběh níže uvádím …

 

Myšlenka udělat výstavu autorské a designové ruční tvorby vznikla
  - z absence výstav podporující tvůrce z řad umělců a designérů v Brně
  - z potřeby ukázat krásu a odlišnost novodobých ručních výrobků od "klasiky", od toho, co si každý automaticky vybaví pod pojmem "ruční práce"
  - z potřeby ukázat, že ruční výrobky mají své kouzlo, svou hodnotu, ducha a své místo v životě každého z nás a dokážou tím v mnohém předčít
     brandové zboží známé z TV.

Výstava se koná v jedinečném a s porozuměním zrekonstruovaném industriálním prostoru, z nějž vychází a dává tak výstavě podobu a tvář.

„Našim přáním je nabídnout prostor pro vzájemné obohacení, přivést k sobě lidi, kteří umí, vymyslí a vyrobí a lidi, kteří hledají a ocení.“

 

 

Co vlastně na výstavě najdete?

Na výstavě najdete autorské a designové ručně vyrobené výrobky se stylovou čistotou, vkusem, nápadem a poctivostí zpracování, tedy věci kvalitní a vkusné, jejichž tvůrci jsou z řad výtvarníků a designérů. Konkrétně tam naleznete bytové a módní doplňky, hračky, šperky, oblečení, knihy či drobné dekorace a jiné. Letošní novinkou je „handmade food“.

 

 

Koho výstavou podpoříme?

Protože rádi spojujeme příjemné s užitečným, rozhodli jsme s v každém ročníku podpořit i nějakou dobročinnou organizaci.

 

BHM 2015

V letošním ročníku bude uspořádána dobročinná aukce na podporu o.p.s. Zdravotní klaun , která přináší úsměv do nemocnic zejména dětským pacientům.

BHM 2014

Podpora 1. ročníku výstavy mířila o.s. DebRA, které pomáhá lidem s nemocní „motýlích křídel“. Na dobrovolném vstupném , jehož výtěžek šel v plné své výši na pomoc pacientů této nemoci bylo vybráno 28.384 Kč za což všem návštěvníkům velmi děkujeme.

 

Za BHM Vám přeji krásný a nevšední zážitek z výstavy, a budu ráda za jakékoliv připomínky, protože výstava je nejen pro Vás, ale i o Vás

 

Markéta Weinigerová

Partneři akce

Logo Art Be       Logo Adam Gallery       Logo Zdravotní klaun       PŮJČOVNA & INVENTÁŘE
      Nejkrásnější svět       De Fleurs       13 Brno       Sem tam s láskou
      Vaše děti       Kafe do vany       Park lane café       Dvorek pod Petrovem

 

 

 

 

Mediální partneři

Daily Style       Free Radio       Radio Krokodýl       Fler